Rozwód i alimenty

Dział prawa rodzinnego w naszej kancelarii w Krakowie jest szczególnie rozbudowany – specjalizujemy się w tej dziedzinie od wielu lat. Sprawy rodzinne to przede wszystkim sprawy rozwodowe i o alimenty, ale również to, co towarzyszy każdym byłym małżonkom, czyli podział majątku. Nasi prawnicy rodzinni to osoby, które pasjonują się tą dziedziną prawa i stale się doszkalają, a wśród nich wyróżniają się prawnicy rozwodowi. Dzięki naszemu zespołowi obsługa prawna jest zawsze na najwyższym poziomie.

Do najczęściej prowadzonych spraw w Krakowie należą rozwodowe, separacyjne, o alimenty oraz podziały majątku. Jednakże obszar naszych usług obejmuje również całą Małopolskę i inne miasta poza Krakowem. Każda sprawa jest obciążająca psychicznie i stanowi ogromne przeżycie w życiu każdego człowieka, dlatego nasz zespół przeprowadza przez każdy etap postępowania – zarówno na płaszczyźnie prawnej, jak i emocjonalnej.

Jeśli dopiero myślisz o rozwodzie, u nas znajdziesz doskonałych prawników rozwodowych, którzy spotkają się z Tobą z naszej Kancelarii w Krakowie i rozwieją wszystkie wątpliwości. Być może decyzja o rozwodzie nie jest jeszcze ostateczna i po spotkaniu podejmiesz decyzję o separacji. Na pewno zadbamy o Twoje finanse i pomożemy Ci w uzyskaniu alimentów, a po rozwodzie przeprowadzimy podział majątku. Twoje dobro i bezpieczeństwo prawne jest dla nas najważniejsze.

Rozwód i alimenty – zakres usług

Jedną z kluczowych specjalizacji naszej kancelarii jest szeroko rozumiane prawo rodzinne. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zaoferować kompleksową pomoc w najbardziej delikatnych i wrażliwych sprawach, takich jak rozwód, separacja czy podział majątku. Wspieramy naszych Klientów od pierwszego spotkania, aż do zakończenia postępowania, służąc doradztwem prawnym, przygotowywaniem pism procesowych, reprezentowaniem przed sądem, a także uczestnictwem w negocjacjach pomiędzy małżonkami.

Rozumiemy, jak ważne są sprawy rodzinne, więc wkładamy w nie dużo zaangażowania. Nasi Klienci mają szczególne potrzeby, bardzo często jedną z nich jest stały kontakt z naszymi prawnikami, dlatego niezależnie od pory i dnia jesteśmy do dyspozycji. Praca prawnika rodzinnego jest bardzo żmudna i wymaga dużej dokładności, w szczególności, że wiele spraw rodzinnych wiąże się z zapewnieniem naszym Klientom bezpieczeństwa finansowego na przyszłość.

W zakres naszych usług wchodzą sprawy o:

  • rozwód,
  • separację,
  • alimenty,
  • rozdzielność majątkową,
  • podział majątku.

Rozwody i podział majątku

Podczas prowadzenia spraw rozwodowych zawsze niezwykle istotnym elementem są sprawy majątkowe. Jeszcze obecni małżonkowie chcieliby jak najszybciej zacząć żyć na własny rachunek, a wielu z nich nawet zapomina, że dopóki trwa małżeńska wspólność majątkowa, to nadal wszystko jest wspólne. Nasi prawnicy pomogą ustanowić rozdzielność majątkową jeszcze przed zakończeniem rozwodu czy separacji. Również na późniejszym etapie przeprowadzimy podział majątku w taki sposób, aby zabezpieczyć finansowo klienta.

Więcej o rozwodzie i podziale majątku na naszym blogu: Rozwód Kraków

Alimenty i władza rodzicielska

Wieloletnia praktyka i setki przeprowadzonych spraw rodzinnych pozwalają nam zaoferować kompleksową pomoc w sprawach o ustanowienie lub pozbawienie władzy rodzicielskiej, ustalenie kontaktów z dziećmi czy też w sprawach o alimenty. Wiemy jak delikatny i emocjonalny charakter mają tego typu sprawy, dlatego zapewniamy indywidualne podejście  oraz wsparcie naszych Klientów od pierwszego spotkania, aż po zakończenie postępowania. Służymy doradztwem prawnym, przygotowujemy pisma procesowe, reprezentujemy przed sądem, a także uczestniczymy w negocjacjach pomiędzy małżonkami.

W przypadku spraw alimentacyjnych bardzo ważny jest etap przed wniesieniem sprawy do sądu. Klienci borykają się wówczas z ustaleniem dokładnych kosztów utrzymania oraz  zgromadzeniem odpowiedniej dokumentacji. Wiemy, że jest to kłopotliwe, dlatego dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie pomóc w takich przygotowaniach. Nasi prawnicy podchodzą do tego zadania bardzo dokładnie i profesjonalnie, ponieważ tylko takie podejście gwarantuje sukces i zapewni Klientowi byt na godnym poziomie.

Nie jest nam obce dochodzenie alimentów poza obrębem Krakowa, a nawet poza granicami Polski. W dzisiejszych czasach ludzie bez problemu przemieszczają się między państwami, dlatego sprawy o alimenty od osoby przebywającej za granicą nie są rzadkością.

Więcej o alimentach i władzy rodzicielskiej na naszym blogu: Alimenty Kraków