Prawo pracy

Nasi radcowie prawni to pasjonaci prawa pracy. Kancelaria od wielu lat specjalizuje się w reprezentowaniu naszych Klientów w walce z nieuczciwymi pracodawcami, którzy naruszają przepisy prawa pracy. Nasze doświadczenie pozwala nam na wszechstronne doradztwo, które uwzględnia analizę każdego możliwego scenariusza. Pomagamy naszym Klientom zarówno przed nawiązaniem stosunku pracy, a w szczególności analizujemy umowy o pracę oraz bierzemy udział w negocjacjach pomiędzy stronami przyszłego stosunku pracy.

Klienci potrzebują pomocy z dziedziny prawa pracy radców prawnych, którzy zadbają o ich interesy i zabezpieczą przed ewentualnymi sporami sądowymi. Niestety nie zawsze udaje się uniknąć ich, nawet kiedy stosunek pracy trwa od wielu lat i pozornie wszystko układa się dobrze. Kancelaria doradza w sprawach z zakresu prawa pracy, nasi radcowie prawni reprezentują wówczas klientów przed sądami w Krakowie oraz w innych miastach. Analizujemy umowy o pracę, umowy o odpowiedzialności materialnej, jak również o zakazie konkurencji i kontrakty menadżerskie. Walczymy w imieniu naszych Klientów w sprawach roszczeń wynikających z braku wynagrodzenia, bezpodstawnego zwolnienia i mobbingu.

Prawo pracy – zakres usług

Nasza Kancelaria oferuje kompleksową obsługę prawną z zakresu prawa pracy. Zajmujemy się każdą sprawą, w której pracownik jest stroną. Pomagamy w szczególności  w postępowaniach, takich jak:

  • rozwiązanie i nawiązanie stosunku pracy,
  • zmiana warunków pracy i płacy,
  • kontrakty menadżerskie,
  • urlopy i nadgodziny,
  • odpowiedzialność materialna pracowników,
  • dyskryminacja i mobbing.

Prawa pracowników

Praca to obecnie nieodłączny element życia prawie każdego człowieka. Nadal wielu pracowników boryka się z nieznajomością przepisów prawa pracy, które regulują ich przywileje i obowiązki. Naszym zadaniem jest przeprowadzić naszych Klientów przez niejasne procedury i dobranie takich narzędzi prawnych, które najbardziej dopasują się do ich aktualnej sytuacji. Prowadzenie kancelarii prawa pracy nie jest łatwe, ponieważ pracownicy to najczęściej słabsze strony sporu, ale dla naszych radców prawnych nie ma wyzwania z dziedziny prawa pracy, którego się nie podejmiemy.

Prawa ubezpieczeń społecznych

Czy jest coś, co spędza sen z powiek bardziej niż postępowania związane z ubezpieczeniami społecznymi? Z naszego doświadczenia wynika, że niewiele dziedzin prawa może z nimi konkurować. Przepisy dotyczące ubezpieczeń społecznych są niejasne i generują wiele problemów związanych z ich stosowaniem. Jako specjaliści z tej dziedziny nasza działalność polega przede wszystkim na egzekwowaniu rzetelnego stosowania prawa i reprezentacji naszych Klientów w walce z urzędami.

Więcej o prawie pracy na naszym blogu Prawo pracy Kraków