Dla rodziny

Przedmiotem działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec w Krakowie jest kompleksowa obsługa prawna osób fizycznych. Zespół naszej kancelarii składa się z wyspecjalizowanych prawników posiadających wieloletnie doświadczenie, a ich dotychczasowa praktyka pozwala na oferowanie usług prawnych w najdelikatniejszych obszarach prawa, takich jak prawo rodzinne. Służymy merytorycznym wsparciem od momentu pierwszego spotkania w kancelarii, przez wszystkie etapy rozwiązywania danej sprawy, aż po jej zakończenie. Zapewniamy profesjonalną pomoc przy przygotowywaniu pism procesowych, reprezentację podczas procesów sądowych, jak również uczestnictwo w negocjacjach pomiędzy stronami. Nasi prawnicy działają nie tylko w Krakowie, ale również na terenie całej Małopolski.

Zakres usług Krakowskiej Kancelarii Prawnej

Kancelaria specjalizuje się przede wszystkim w sprawach z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, prawa cywilnego oraz prawa pracy. Zapewniamy również obsługę prawną przy sprawach o odszkodowania – zarówno za błędy medyczne, jak i za zdarzenia komunikacyjne. Nasza działalność koncentruje się na prowadzeniu różnego rodzaju postępowań, takich jak:

  • rozwody i separacje,
  • władza rodzicielska,
  • alimenty,
  • kontakty z małoletnimi dziećmi,
  • rozdzielność majątkowa i podział majątku,
  • spadki: zachowek, wydziedziczenie, odrzucenie spadku, dział spadku,
  • uzyskiwania odszkodowań,
  • ochrona prawna pracowników.

Rozwód i alimenty

Rozwód | Separacja | Podział majątku | Alimenty | Władza rodzicielska

Jedną z kluczowych specjalizacji naszej kancelarii jest prawo rodzinne. Każdy pracujący w naszej Kancelarii prawnik rodzinny posiada ogromną wiedzę z tej dziedziny, a co więcej jest osobą o wysokim stopniu wrażliwości. W prowadzeniu spraw rodzinnych potrzebna jest nie tylko znajomość przepisów, ale również cechy charakteru, które umożliwią odporność psychiczną w obliczu najbardziej delikatnych postępowań. Spośród wielu kategorii spraw, jakie prowadzimy, do najczęstszych należą rozwody separacje, alimenty, a także postępowania o ograniczenie lub pozbawienie władzy rodzicielskiej i sprawy kontaktów z dziećmi. Cel, jaki nam przyświeca, to działanie mające na uwadze dobro klienta, dlatego nie zawsze konieczne jest kierowanie sprawy do sądu, ponieważ bardzo często już na etapie negocjacji przedsądowych udaje się osiągnąć porozumienie.

Dowiedz się więcej

Prawo spadkowe

Spadki | Zachowek | Testament | Wydziedziczenie | Odrzucenie spadku | Dział spadku

Kancelaria specjalizuje się również w prowadzeniu spraw z zakresu prawa spadkowego. Nasze usługi obejmują pomoc prawną dla spadkobierców, którzy chcą uporządkować sprawy, jakie pozostawił po sobie zmarły. Nasi prawnicy pomagają wówczas w stwierdzeniu nabycia spadku, odrzuceniu spadku w imieniu własnym oraz małoletnich dzieci, wydziedziczeniu, dochodzeniu zachowku, a także w dziale spadku. Ponadto zajmujemy się również doradzaniem osobom, które jeszcze za życia chcą uregulować kwestie związane ze swoim majątkiem po ich śmierci. Wówczas proponujemy przede wszystkim pomoc w sporządzaniu testamentów oraz zawieraniu umów związanych z przyszłym spadkobraniem.

Dowiedz się więcej

Prawo pracy

Prawa pracowników | Umowa o pracę | Kontrakty menadżerskie | Mobbing

Prawo pracy to jedna z tych dziedzin prawa, w której posiadamy wieloletnią praktykę. Naszym głównym celem jest wspieranie pracowników w walce z nieuczciwymi pracodawcami. Analizujemy umowy o pracę, umowy o odpowiedzialności materialnej jak również o zakazie konkurencji i kontrakty menadżerskie. Walczymy w imieniu naszych Klientów w sprawie roszczeń wynikających z braku wynagrodzenia, bezpodstawnego zwolnienia i mobbingu. Pomimo, że w obsługa prawna osób fizycznych, jakimi są pracownicy, o wiele częściej polega na prowadzeniu spraw sądowych, to bardzo często uczestniczymy również w negocjacjach na etapie poprzedzającym nawiązanie stosunku pracy. Naszym zadaniem jest wówczas ochrona interesów przyszłego pracownika i doprowadzenie do zawarcia umowy na korzystnych dla niego warunkach.

Dowiedz się więcej

Odszkodowania

Błędy medyczne | Odszkodowania komunikacyjne | Odszkodowania lotnicze

Od początku naszej działalności z sukcesami zajmujemy się sprawami odszkodowawczymi. Katalog spraw, z jakimi przyszło się nam dotychczas mierzyć, jest szeroki – od wypadków komunikacyjnych, poprzez błędy medyczne, na odszkodowaniach lotniczych kończąc. W przypadku spraw o odszkodowania obsługa prawna osób fizycznych polega na doradztwie jeszcze na etapie postępowania bezpośrednio po wystąpieniu szkody, a w szczególności na reprezentowaniu osób poszkodowanych przed organami ubezpieczeniowymi. Nasi prawnicy z ogromną dokładnością badają sprawę już na etapie zapoznawania się z dokumentacją, dzięki czemu nasi Klienci wygrywają sprawy i otrzymują wysokie kwoty, które pomagają im zrekompensować poniesione szkody. Nasze doświadczenie pomaga również w oszacowaniu kwoty, jakiej można się domagać na drodze postępowania sądowego, co bardzo często pomaga w podejmowaniu decyzji o dalszym toku postępowania.

Dowiedz się więcej

Wiedza i doświadczenie – dlaczego warto podjąć współpracę z Krakowską Kancelarią?

Kraków to miasto, w którym nie brakuje prawników, a mimo to nasza Kancelaria jest wyjątkowa. Źródłem tego sukcesu są ludzie, którzy są niezwykle oddani swojej pracy i – co najważniejsze – w każdej sprawie kierują się dobrem Klienta. Praca prawnika to szereg wyzwań, którym codziennie stawiamy czoła. Nie boimy się tematów trudnych, dlatego już od wielu lat podejmujemy się każdej sprawy – nawet tej, której nikt inny nie daje szans. To właśnie takie podejście pozwala nam na wygrywanie zarówno w sądzie, jak i w trakcie negocjacji pozasądowych, a w konsekwencji zadowolenie Klientów. Praca prawnika to nieustanna nauka, dlatego nie osiadamy na laurach i stawiamy sobie coraz wyżej poprzeczkę. Nasi prawnicy to osoby, które nieustannie się rozwijają i kształcą na wiodących uczelniach w Krakowie i nie tylko. Również dlatego jako Kancelaria stajemy coraz lepsi.

Kontakt do Krakowskiej Kancelarii

Zachęcamy do kontaktu wszystkie osoby, które borykają się z problemami z dziedzin prawa, takich jak prawo rodzinne i opiekuńcze, prawo cywilne czy prawo pracy. Nasz wykwalifikowany zespół specjalistów służy merytorycznym wsparciem i doradzi najlepsze, możliwe rozwiązanie.

Kontakt do kancelarii