Dla biznesu

Chcemy, aby Klienci czuli się pod naszymi skrzydłami bezpiecznie i pewnie w prowadzeniu swojej firmy. Właśnie dlatego w pracy związanej z obsługą prawną spółek tak ważne jest tworzenie z Klientami relacji partnerskich. Wiemy, że prowadząc biznes nasi Klienci chcą skupić się na pracy merytorycznej, a nie na formalnościach i zawiłościach prawnych, dlatego bierzemy na siebie cały ciężar obsługi prawnej i angażujemy Klientów tylko wtedy, gdy zachodzi taka konieczność.

Pomagamy przedsiębiorcom w tworzeniu ich biznesu od podstaw oraz na późniejszych etapach. Zakres naszych usług jest bardzo szeroki i obejmuje praktycznie każdą dziedzinę prawa: od prawa spółek, poprzez prawo własności intelektualnej i kończąc na prawie pracy. Cieszymy się, że mając wiedzę i doświadczenie z tak wielu dziedzin, możemy zapewnić kompleksową obsługę prawną dla firm i ocenić skutki prawne ich działań na każdej płaszczyźnie. To niezwykle ważny element funkcjonowania przedsiębiorców, ponieważ bardzo często nie zdajemy sobie sprawy jak ważne – z prawnego punktu widzenia – są nawet najmniejsze czynności.

Mamy nadzieję, że to właśnie nas wybierzesz do dbania o interesy Twoje i Twojej firmy.

Zakres naszych usług

Zakres naszych usług koncentruje się przede wszystkim na obsłudze prawnej firm na terenie Krakowa oraz całej Małopolski. Nasz zespół posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kancelarii dla przedsiębiorców. Mogą oni liczyć na kompleksową i wszechstronną pomoc, dzięki czemu współpraca nie jest jedynie doraźna, a trwa wiele lat.

Spółki i obsługa korporacyjna

Kancelaria zajmuje się obsługą prawną firm na każdym etapie ich funkcjonowania. Pomagamy w bieżącej obsłudze korporacyjnej, na którą składa się tworzenie wszelkich dokumentów i udział w zebraniach organów wewnętrznych. Kancelaria działa również jako pełnomocnik przedsiębiorców w związku z przekształceniami, likwidacją czy restrukturyzacją, co każdorazowo jest poprzedzone szczegółową analizą ryzyka prawnego.

Dowiedz się więcej

Prawo karne gospodarcze

Tam, gdzie pojawiają się pieniądze, istnieje również ryzyko związane z prawem karnym gospodarczym. Jako kancelaria świadczymy szeroko pojętą obsługę prawną związaną z prawem bankowym, hazardowym, akcyzowym czy dewizowym. Pomagamy nie tylko w doradztwie i audytach, ale również na etapie postępowań karnych.

Dowiedz się więcej

Prawo IT i nowe technologie

W dzisiejszych czasach prawo IT i nowych technologii odgrywa coraz większe znaczenie w działalności przedsiębiorstw. Przede wszystkim tworzymy dokumentację, w tym umowy licencyjne, wdrożeniowe, umowy o świadczenie usług teleinformatycznych i telekomunikacyjnych, regulaminy, polityki prywatności, polityki plików cookies.

Dowiedz się więcej

Własność intelektualna

W zakresie własności intelektualnej zespół naszych specjalistów zajmuje się obsługą prawną przedsiębiorstw, które potrzebują pomocy związanej z prawami autorskimi, patentami, wzorami przemysłowymi, wzorami użytkowymi, znakami towarowymi czy tajemnicą przedsiębiorstwa. Pomagamy zarówno w postępowaniach związanym ze zgłoszeniami, jak również ochroną praw z tej dziedzinie prawa.

Dowiedz się więcej

Prawo pracy

Jedną z najważniejszych dziedzin naszej działalności, związanej z obsługą prawną przedsiębiorstw, jest pomoc prawna dla pracodawców w Krakowie i terenie całej Małopolski. Nasi radcowie prawni specjalizują się w bieżącym doradztwie, na które składa się opiniowanie oraz tworzenie dokumentów związanych z zatrudnieniem. Prowadzimy również negocjacje związane ze zwalnianiem pracowników, co ma szczególne znaczenie w kontekście przyszłych sporów sądowych z pracownikami. Chcemy, aby pracodawca czuł się pewnie w relacjach z osobami, które pomagają mu prowadzeniu i rozwijaniu biznesu.

Dowiedz się więcej

Prawo nieruchomości

Prawo nieruchomości jest nieodłącznym elementem pracy przedsiębiorców. Każda firma potrzebuje swojej siedziby czy nieruchomości przeznaczonych na zakłady produkcyjne. To niezwykle ważna część każdej firmy, od której często zależy jej funkcjonowanie oraz rentowność. Warto zatem skorzystać z usług naszych specjalistów, w sytuacji zawarcia umowy najmu czy sprzedaży. Nasi prawnicy pomagają również w sprawach dotyczących hipoteki, służebności czy użytkowania.

Dowiedz się więcej

Prawo budowlane

Świadczymy usługi prawne dla przedsiębiorców związane z prawem budowlanym, pozwoleniami budowlanymi czy warunkami zabudowy. Zajmujemy się analizą dokumentacji pod kątem prawnym oraz reprezentujemy Klientów przed wszelkimi organami w związku z nieprawidłowościami, jakie wystąpiły na którymkolwiek etapie inwestycji.

Dowiedz się więcej

Spory sądowe

W tym zakresie obsługa prawna firm obejmuje reprezentację przed sądami powszechnymi wszystkich instancji, jednostkami samorządu terytorialnego oraz wszelkimi organami państwowymi. Naszym celem jest przeprowadzenie Klientów przez każdy etap postępowania i dążenie do załatwienia sprawy w ugodowy sposób. Wiemy jak bardzo liczy się czas, dlatego przeciwdziałamy przedłużaniu postępowań sądowych.

Dowiedz się więcej

Atuty Krakowskiej Kancelarii

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec to zespół najlepszych specjalistów, którzy zawsze służą swoją wiedzą i doświadczeniem, a w swojej pracy kierują się wyłącznie dobrem klienta. Jesteśmy zorientowani na jego sukces, dlatego obsługa prawna firm i osób fizycznych to szczególnie ważna dziedzina naszej pracy, w którą wkładamy ogrom zaangażowania.

Kontakt do Krakowskiej Kancelarii

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami! Krakowska Kancelaria to wsparcie prawne dla rodziny i Twojego biznesu.

Kontakt do kancelarii